Gratis prøvetime?

Før du melder dig ind i
Rødby Tennisklub...
  
Klik på billede for nærmere
info om prøvetime.

Bliv medlem af Rødby Tennisklub

Meld dig ind i vores tennisklub.
Se hvordan her

Hjemme på ferie/weekend medlemsskab

Kun kr. 200,00 .....
RTK feriemedlemsskabKlik på billede for mere info

Tennissporten dag lørdag den 29. april

Tennis er for alle – deltag i Tennissportens Dag i Rødby Tennis Klub
Tennissportens dag 2017Lørdag den 29. april kommer til at stå i tennissportens tegn. Rødby Tennis Klub og godt 200 andre tennisklubber landet over arrangerer nemlig Tennissportens Dag i samarbejde med DGI Tennis og Dansk Tennis Forbund.
Vi inviterer til tennisspil, instruktion og hygge på klubbens adresse fra kl. 13.00 - 17.00.
”Tennis er en sport for livet, og tennis er muligt at dyrke af alle uanset niveau. Tennis åbner for nye venskaber, ligesom familie- samt arbejdsrelationer kan plejes. Det er målet, at endnu flere danskere fremover vil nyde det fascinerende tennisspil, som naturligvis også er godt for helbredet,” siger visionsleder i ’Bevæg dig for livet – Tennis’, Lorenz Sønderby.

Formand i Rødby Tennis Klub, Lis Bille supplerer: … ”Vi ser frem til at åbne dørene op for en masse nysgerrige mennesker på Tennissportens Dag. Det er gratis at deltage, og man kan låne en tennisketsjer i klubben.”
Tennissportens Dag afvikles over hele landet, og konceptet er en del af Bevæg Dig For Livet-bevægelsen under DGI og DIF.
Du kan læse mere om Tennissportens Dag på: http://www.bevaegdigforlivet.dk/tennis, og ligeledes her få et overblik over alle de andre klubber, der afholder Tennissportens Dag.

For yderligere information kontakt:
Lis Bille - tlf. 54 60 12 45
eller
Lars Klausen - tlf. 51 80 23 60

Leje af udendørs tennisbane(r)

Kun kr. 50,00 pr. spilletime/bane

Klik på billede for mere info

Vejrudsigt Rødby

           
          klik på billede

Vedligeholdelse af tennisbanerne


download vejledning
via klik på billedet

Er du tilmeldt BOBLBERG

 BOBLBERG DK

 

Klik på billedet og tilmeld dig